Od nepříjemných otázek k výzvě. Připrav Brno na klimatickou změnu

priprav-brno-aktualita

Když roste teplota, velká města to pocítí nejvíc. Klimatická změna je na obzoru, a aby Brno snížilo její dopady, zavázalo se snížit do roku 2030 emise CO2 nejméně o 40 %. Dokázat to ovšem může jedině s pomocí aktivních firem a občanů. A zapojit je, to chtělo komunikační kampaň.

 

Celý projekt je výzva, dali jsme jí tedy jméno – #PripravBrno. Na webu www.priprav.brno.cz jsme pomohli představit cíl i konkrétní kroky, kterých se mohou lidé držet. Zapojily se firmy a zbývalo oslovit samotné občany.

 

Projekty města Brna jsou proslulé nadsázkou a vtipem, takže jsme se pustili do lehce provokativních sdělení plných nepříjemných otázek. Vážně si musíme při čištění zubů pouštět Niagáry? Vážně se chceme v létě na náměstí grilovat? Protože lepší nepříjemné otázky teď, než nepříjemné vedro později. To je koneckonců i vyznění kampaňového videa, kterým provází stand-up komička Adéla Elbel.

 

Za pomoc s přípravou Brna na klimatickou změnu ale přichází i odměna v podobě klidnějších vizuálů s poděkováním a taky dotace. Konkrétně ekodotace, které můžou Brňané získat na zelené střechy, oživené vnitrobloky nebo třeba e-Šalinkartu. I na tomto přidruženém projektu města Brna jsme se podíleli vytvořením vizuálů pro outdoorovou kampaň.

pripravbrno-stories-okno-pozitivni-1080x1920.jpg
pripravbrno-topeni-negativni-00580-1080x1920.jpg
ekodotace-destovka.jpg